Vivienne Mort і Fillin: гучна тиша у Дніпропетровську

Музика, яка поєднує мотиви українського фольку, бароко та інді. Мелодії, що вміщують динамічність життя і охолоджуючий спокій, заворожують, надихають на дії. Всі ці риси у своїй творчості поєднав український гурт Vivienne Mort, лірикою якого нещодавно насолоджувалися дніпропетровці.

15 травня в арт-центрі «Квартира» відбулась зустріч із відомим серед творчої молоді Vivienne Mort — у рамках всеукраїнського акустичного Fillin туру, який завершився 22 травня у останньому місті турне — Києві. Саме столиця України стала фінальним 22-м пунктом майже піврічної подорожі музикантів.

Ми вийдем на найвищий дах
І всі чекатимемо там
Того,  що бачили у снах,
Коли по нас прийшла вода.
І хтось пірнатиме униз,
Не дочекавшись, з висоти.
І я не стримаю всіх сліз.
Єдине тішить:
Маєш жити ти.

Півгодини до початку концерту. Невеликий зал, багато глядачів, переважно молодого віку, та міні-п’єдестал, на якому повинна з’явитися солістка Даніела Заюшкіна. Я оглядую публіку — обличчя виражають передчуття феєрії. Сплива час, і на сцену виходить маленька лісова красуня, тендітна і ніжна. Зелена етно-сукня, волосся сплетені у косу — справжня українська принцеса. Невисока на зріст, солістка здається зовсім крихітною поряд із високим Глібом Процівом, який завжди виступає барабанщиком, а сьогодні виконує роль клавішника.

І ось  лине музика. Зал охвачує зачарована тиша. Гра у мовчанку. Затамувавши подих, усі уважно вслухаються у звуки. Справді, не пісні, а саме звуки, бо кожна пісня — це поєднання голосу співачки та майстерної гри на синтезаторі, які розчиняються в атмосфері невеликого залу і торкаються сердець. Знову спостерігаю… Люди заворожено слухають, деякі підспівують, є й такі, що лише знайомляться із творчістю музикантів. Однак коли у залі починають лунати славнозвісні «Маріула», «Риба», «Голубка», «Остання роль», голоса всіх присутніх звучать в унісон. Здається, кожен в залі проникається атмосферою, розчиняється у філіні, пропускає через своє нутро…

Хто такий філін? Це алегорія замкнутості, символ тиші, бароковий відтінок. І в той же час «філін» є співзвучним з англійським словом «відчуття» (feeling). У березні 2015 року Vivienne Mort випускають міні-альбом «Fillin», до цієї події приурочений акустичний тур. «Fillin» це синтез замкнутості і справжньості, симбіоз щирості та спокою. Однак це буря емоцій, немов наближення урагану; спалах і приємне звільнення; втеча від турбот і в той же час боротьба з буденністю.

Кожна пісня викликала неабиякі емоції, в поєднанні з гумором солістки нікого не залишаючи байдужим. Апогеєм хвилювання залу стала фінальна композиція «Сліди маленьких рук», під яку усі присутні почали виконувати плавні рухи долонями, демонструючи свої «маленькі» руки. Саме цей колективний жест остаточно зблизив усіх глядачів, перетворивши незнайомців у друзів по духу. Та кінцева пісня не стала такою, адже її місце зайняла композиція «Лети», випрохана залом на біс.

Концерт завершився, у Даніели та Гліба знайшовся час обійняти і сфотографуватися з усіма бажаючими, а також намалювати маленького філіна у скетч-буках прихильників Vivienne Mort. І хоч вечір дійшов свого фіналу, однак у гурта ще попереду багато подорожей і виступів. Тому ми не сумуємо, бо знаємо: ми зустрінемось знову…

Анастасия Василенко

За предоставленные фотографии выражаем благодарность арт-центру «Квартира»

Author: Admin
Tags

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Login

Lost your password?