Співачка Христина Соловій презентувала в Дніпрі авторський альбом

Підопічна Святослава Вакарчука на вокальному талант-шоу «Голос країни», володарка національної музичної премії «YUNA» та обличчя марки «Raffaello», співачка Христина Соловій виступила у дніпровській опері. Вона презентувала слухачам новий альбом «Любий друг». Концерт відвідали майже півтори тисячі прихильників. Після виступу ми поспілкувалися з Христиною Соловій і розпитали про сучасний розвиток української культури та її натхнення до нових творчих звершень.

— Вперше в Дніпрі я побувала два з половиною роки тому, і мій виступ відбувся у ресторані «Поплавок». Мальовниче місце як для альбому «Жива вода». Місто так подобається мені через ваших людей — вони дуже відкриті. Згадую, як Ніна Матвієнко сказала, що тут зовсім інша ментальність, ніж у західних людей.

У театрі опери та балету Дніпра «розпустився» білий бузок. Особлива квітуча фотозона — для слухачів Христини Соловій. Вони завітали на презентацію першого авторського альбому співачки «Любий друг». Дехто на її концерті — уперше в житті.

«Якось, коли ми з родиною відпочивали на морі, почули пісню Христини. Моєму синові сподобалось. З тих пір він слухає її постійно. Дуже хотів потрапити на концерт. І ось ми тут», поділилася дніпрянка Оксана.

«Гарні пісні, мені подобаються. Улюблена пісня «Тримай». Радий, що потрапив на концерт. Думаю, не розчаруюся», сказав 13-річний Захар.

У новому альбому артистки — 11 пісень — «Про весну», «Бути людьми», «Стежечка», «Шкідлива звичка», «Fortepiano». Вони — про любов, розлуку, відданість, людяність. Головним героєм всіх історій є «Любий Друг» — ліричний образ, якого оспівує Христина. Виникає логічне запитання: що надихає співачку, чи є людина, із якою Христина Соловій завжди може порадитися під час вибору репертуару?

— В українській музичній системі, в першу чергу, це — мій продюсер Святослав Вакарчук, я постійно раджусь з ним. Але якщо говорити про натхненників (кумирів в мене немає), сильніше над усе я захоплююсь Сержем Генсбуром. Відомо, що його муза Джейн Біркін, англо-французька акторка та співачка, у листопаді виступає в Києві. Мені взагалі подобається історія їх кохання.

Лунали на концерті й давно відомі та улюблені хіти. Співачка виконала народну пісню «Гамерицький край», присвячену долям українських заробітчан. «На біс» прозвучала «Тримай», яка 2016-го року принесла артистці перемогу національної музичної премії «YUNA» в номінації «найкращий відеокліп».

Відомо, що співачка популяризує українську культуру у власній творчості, проте до мовного питання у неї дещо не однозначне ставлення.

—Те, що зараз є квоти на україномовну музику на радіо, має власні «плюси» та, звичайно, «мінуси». Можна прагнути нав’язати всім щось, кажучи: це має всім подобатись. Але те, що найбільше забороняють людям, їх сильно притягує. Так траплялось здавна — і не тільки у випадку з музикою. Тому я не думаю, що російськомовної музики якимось чином стане менше. Просто нова українська музика отримала нове дихання, нове життя, вона стала популярною. Це розширює горизонти, погляди і світогляди. Зараз музика, кіно, театральне мистецтво популяризує саме україномовну культуру. Скільки мов ти знаєш — стільки разів ти людина.

Майже півтори тисячі людей підспівували рядки пісні та аплодували стоячи. Концерт тривав трохи більше години. Свій новий альбом Христина Соловій презентувала разом із новими музикантами. Їх склад оновився саме напередодні туру.

Загалом у Дніпрі Христина Соловій виступила вдруге – вперше до нашого міста вона завітала у 2017-му.

«Дніпро особливе місто. Воно здається таким дуже суворим, але все ж щире. І тут дуже незвичайні люди, з особливою енергетикою. Дуже щирі та відкриті», сказала Христина Соловій.

Дніпро — п’яте місто в турі артистки. Далі вона вирушила до Запоріжжя. Там її концерт — вперше.

З Христиною Соловій спілкувалася Каміла Грабчук

 

Author: Admin
Tags

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Login

Lost your password?