Сонячна зустріч

Красуня-зима завітала до Києва,  і перший  зимовий вихідний  видався напрочуд сонячним та сніжним. А в культурному житті столиці України нині також справжнє свято сонця.  Багато  шанувальників поезії, музики, художнього слова поспішають до  Національної спілки письменників України, на презентацію нової поетичної збірки поетеси та композитора Олесі Сінчук «Сонячна зустріч». У конференц-залі спілки – аншлаг! Серед глядачів – поети, музиканти, актори, літні люди і молодь.

Під святкові мелодії  урочистих фанфар на сцені з’являється чарівна  жінка –  дивна, сяюча, наче виткана із прадавніх казок та легенд, у вогняній сукні, у витонченому віночку із яскравих квітів. Олеся вітає гостей із  Днем Народження Сковороди, який, за щасливою нагодою, став  днем презентації   книги.  І наче спогад про любов  Григорія Савича до музики, розпочинає свято  таємнича і запальна  Олесина сопілка.

А потім – струменіли сонячні промені  поезій, вогняні мелодії, щирі слова летіли у безмежний простір.  Молоду поетесу  привітала чудова актриса, народна артистка України Раїса Недашківська, згадуючи перемоги  Олесі на  Міжнародних конкурсах.  Надзвичайно натхненним був  виступ легендарного  Івана Драча, героя України,  видатного поета, драматурга, кіносценариста. «Олеся Сінчук   належить до дивної когорти чарівних жінок, які творять поезію  з усього… Вона намагається у всьому  видобути сонце, дає нам радість пізнання світу», – говорить митець.  І наче продовження його слів, затріпотіли  світлі мелодії  Олесі для фортепіано, переплетені із поезію, де кожне слово дихає любов’ю, красою, де відчуваються пахощі яблук із батьківського саду.

Старий садок задумався,затих,

У травах місяць яблука збирає,

Поділля спить… А небеса гойдають

Земний наш рай на крилах золотих.

А як запахло соснами і високим поліським небом, коли Олеся заспівала про Житомирщину!

Трепетними словами любові  привітала поетеса свою талановиту донечку Зореславу, яка створила ілюстрації  та художнє оформлення до маминої збірки. Окрім того, Зореславочка  подарувала слухачам безсмертну «Патетичну сонату» Бетховена, сповнену вогню, енергії,  вічного руху,  невимірної глибини.

Мелодіями космічних просторів звучали Олесині   тривірші – хокку   із авторським фортепіанним супроводом . А ще дуже захоплено слухали гості і енергійну композицію – «Словенські барабани» – вірш Олесі разом із маленьким барабанчиком – дарабукою, на якому чудово грає Сергій Яксон.

Була я вітром! Понад гори сині

Душа летіла,таїною повна!

А ритм стрімкий здійнявся над землею –

І заспівали небеса весняні!

То вдарили словенські барабани!

Крилатий, сонячний, дзвінкий вечір! Я вдивляюсь у очі  глядачів, що сидять поруч… На очах у літнього чоловіка бринять сльози. Лунає пісня про одвічне зоряне і земне кохання…

Ти танцював життя! Ти танцював привільно, легко!

Ти танцював життя – безмежно поруч і, мов сон, далеко…

Олеся щиро дякувала  усім, хто долучився до видання книги – це Міжнародна організація «Земляцтво Житомирян», зокрема підприємець  Олександр Лабенський, товариство «Вінничани у Києві», відомий психолог  Ігор Федоров, чудова родина Антона та Інни Васильєвих,  чоловік Олесі Олексій, який створив вишуканий дизайн обкладинки книги.

«Олеся – особистість надмірна. У цій книзі кожне слово – цілий всесвіт. Кожен з нас несе його в собі , з самого дитинства. Поет творить слово, як твориться саме життя», – влучно відзначив у натхненній промові Ігор Федоров.

Сонячна зустріч

А на завершення прозвучала  буквально таки феєрична пісня Олесі «Храм вогню», де вона  звертається до вогняної стихії, як до рідної істоти, як до брата, де пломеніє сонцем простір, мчить осяйна вогневиця на білому коні, і бринить диво-казкою, і летить у зоряне небо, неначе пташка вогнекрила, щоб віднайти чарівний меч вогненний, щоб здолати сум і страх у душах, щоб діти сонця берегли таємну суть життя, України, Землі, космосу.

Дякуємо, сонячна берегине музики і слова, чарівна Олесю! Нехай усі зустрічі  у Вашому житті будуть сонячними!

Оксана Власенко

 

Author: Admin
Tags

Comments (1)

  1. Мария:

    Благодарю! Чудесная статья! Светлая,лучистая!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Login

Lost your password?