Микита Шалений і самотність сучасності

 xd49ENU3aM8З 24 лютого в дніпропетровській галереї «АртСвіт» проходить виставка чотирьох проектів Микити Шаленого.

У галереї представлені 4 різнопланові серії відомого українського художника, які вже до цього були презентовані в Києві, Відні, Любліні та Чикаго. Тому дніпропетровська публіка має чи не останній шанс ознайомитися з його роботами в найближчі дні.

Чим цікава творчість митця? Передусім тим, що За Микита Шалений не лише розглядає в своїх роботах актуальні проблеми дійсності, а й поринає до їх глибокого аналізу. За словами самого художника, головна тема його творчості — ми самі, все, що нас оточує і дає чи не дає змогу жити.

Микита Шалений

«АртСвіт» на цьому тижні дарує можливість кожному безкоштовно усвідомити сутність поглядів митця. На виставці представлені художні серії «Самотність», «Катапульта», «Сучасний український ландшафт» та «Четверте парадне». Перший проект, що одразу стає зрозумілим із його назви, присвячений темі самотності особистості у глобалізованому світі. Серія складається з п’яти картин, головними героями яких є символи сучасного покоління — клоун Роналд МакДоналд, брендовий персонаж ресторанів «МакДоналдс», та гумова лялька з білявим волоссям. Втрата гармонії та занепад особистості у мегаполісі, її відчуженість, ефект самотності у натовпі — такі провідні мотиви даних робіт Микити Шаленого. Саме за серію «Самотність» автор проекту отримав головний приз  громадськості київського PinchukArtCentre в 2011 році.

Микита Шалений

6B-WQ4pMk-sТри інші проекти пронизані мотивами Середньовіччя, але розкривають біди 21 століття. Деякі критики вважають їх нерозривно пов’язаними між собою. «Катапульта» уособлює дисонанс в українському соціальному, економічному, політичному житті та відчайдушні спроби щось змінити. «Сучасний український ландшафт» зображує наше суспільство крізь призму поєднання зображень укріплень з середньовічними гравюрами, де ландшафтні укріплення — символ оборони, яка так необхідна нам сьогодні. «Четверте парадне» — сукупність наболілих тем повсякденності з ремінісценціями на Середньовіччя, де герої виглядають як тисячу років тому, але діють в умовах сучасності.

Актуальність порушених автором проблем беззаперечна, тому не втрачайте можливість побачити на власні очі витвори Микити Шаленого!

Анастасія Василенко

 

Author: Admin
Tags

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Login

Lost your password?